İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika öğrenci vizesi başvuruları F kategorisinde yer almaktadır. Bu vize çeşidinden Amerika’ya sertifika programları, dil eğitimi, lisans, doktora ya da yüksek lisans amacıyla gitmek isteyenler yararlanmaktadır. Amerikan öğrenci vizeleri genellikle vize memuru tarafından 1 yıl süreyle verilmektedir ve bu süre 5 yıla kadar çıkabilir. Bu durum mülakattaki tavrınıza ve vize memurunun kararına bağlıdır. Bu nedenle öğrenci vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Vize memuru kişinin Türkiye’deki bağlarını sorgulamaktadır. Bunun sebebi kişinin Amerika’dan eğitim sonrasında ayrılma niyetinin olup olmadığını anlamaktır. Bu nedenle de şunlara dikkat etmek gerekmektedir:

 • Başvuru sahibi öğrenciyse ve sadece yazın Amerika’yı ziyaret edecekse, öğrencinin Türkiye’deki not ortalaması önem taşır. Vize memuru bu konuya önem verir. Eğer kişi Türkiye’deki eğitimini henüz tamamladıysa ve dil eğitimi alma amacıyla Amerika’ya gitmek istiyorsa kişinin gelecek planları önem taşır. Vize memuru bu gelecek planlarını öğrenmek ister ve planların mutlaka tutarlı olması gerekir. Ek olarak kişinin bölümü gereği İngilizce eğitimine ihtiyacı olup olmadığı da bu noktada önem taşır. Mülakatta verilecek bu yanıtlar, onay sürecinde büyük önem taşımaktadır.
 • Başvuru sahibi eğitiminin ardından uzun bir süre geçtikten sonra vize başvurusu yapıyorsa, vize memuru bunun nedenini öğrenmek ister. Bu nedenle kişiler İngilizceye olan ihtiyacını iyi bir biçimde anlatmalı ve mülakatta bu konuyu vurgulamalıdır.

Öğrenci vizelerinde memurlar maddi durum konusunda da araştırma yapar. Öğrencinin maddi durumunun Amerika’daki eğitimi karşılayıp karşılamayacağı merak konusudur ve bu bağlamda sorular yönlendirilir. Birikimler ve gerekli evraklar bu noktada büyük önem arz eder. Eğer sizler de Amerikan vizesi konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. Bu şekilde onay sürecinizi hızlandırır ve planlarınızda aksama yaşama riskinizi de ortadan kaldırırız.

  Ücretsiz Vize Bilgi Danışma Formu

  Vize başvurunuzla alakalı detayları bizimle paylaşın, size vize başvurunuz sürecinde danışmanlık yapalım.

  Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

  Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bize Ulaşın