İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İngiltere Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize

İngiltere tıbbi tedavi  amaçlı seyahat vizeleri, İngiltere’de paralı tedavi olmak ya da daha önceki tedavi sürecinizi devam ettirmek için almanız gereken bir vize çeşididir. Bu vize çeşidi, klasik ziyaretçi vizesinden daha kısa süreli olarak verilmektedir. İngiltere tıbbi tedavi amaçlı seyahat vizeleri 6 ay sürelidir.

Önemli Noktalar

İngiltere tıbbi tedavi amaçlı seyahat vizeleri başvurusu yapmadan önce, dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

 • Tedavinin ortalama ne zaman sonlanacağına dair bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Tedavinin masrafları hakkında önceden bilgi sahibi olunmalı ve tedaviyi olacak kişinin bu masrafları karşılayabilmelidir.
 • Tedavi zamanı ve programı önceden belirlenmiş olmalıdır.
 • Başvuruyu yapan kişinin, İngiltere’de kamu sağlığını tehdit edecek seviyede bir bulaşıcı hastalık taşımaması gerekmektedir.

Gerekli Evraklar

Gerekli evrakların listesi firmamız tarafından size verilecektir. Firmamız temin etmiş olduğunuz evrakları denetleyerek, herhangi bir hata olmamasını sağlayacaktır. Eğer sizden talep edilecek olan ek bir evrak varsa bu da tarafınıza bildirilecektir. Tüm bu evrakları temin ettikten sonra, evrakların Türkçe’den İngilizce’ye çevrilmesi de firmamız tarafından yapılacaktır.

Evrakların İngilizce’ye çevrilmesinden sonra evraklar İngiltere Başkonsolosluğu’na teslim edilecektir. Evrakların teslim edilmesinden sonra, parmak izi ve retina taraması için gün alınacaktır. Randevu size uygun olan bir tarihte alınabilir.

Başvuru Sonucu

Başvuru sonuçları ortalama olarak 15 iş günü içerisinde belli olmaktadır. Başvuru sonuçları İngiltere Başkonsolosluğu tarafından ilan edilecektir. Konsolosluğun yoğunluk durumuna göre başvuru sonuçları daha erken de açıklanabilmektedir.

  Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

  Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

  Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bize Ulaşın