İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi

İngiltere evlilik ziyareti vizeleri, İngiltere’de evlenmek isteyen kişilere verilen vizelerdir. Evlendikten sonra İngiltere’de yaşamak isteyen kişiler için bu vize türü uygun değildir.

İngiltere evlilik ziyareti vizeleri 6 ay süreli vizelerdir. Bu vizenin uzun süreli olması mümkün değildir.

Evlilik Ziyareti Vizesine Kimler Başvurabilir?

İngiltere evlilik ziyareti vizeleri başvuruları bir takım şartlara tabidir. Bu tip vizeye başvurabilecek olan kişiler ikiye ayrılır;

  • İngiltere’de ikamet eden kız arkadaşı veya nişanlısı olan kişiler ve resmi nikahı kız arkadaşı/nişanlısı ile İngiltere’de yapmak isteyenler. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için belediyeden mutlaka nikah randevusu alınması gerekmektedir. Yine nikahın tarihinden kısa bir süre evvel, başvuru yapan kişi evleneceği kişi ile şahsen resmi nikah başvurusu yapmalıdır.
  • Türkiye’de ikamet ettikleri halde çeşitli sebeplerden ötürü evliliklerini İngiltere’de yapmak isteyen kişiler de İngiltere evlilik ziyareti vizesine başvurmalıdır.

Hangi vizeye sahip olursanız olun, İngiltere’de evlenmek istiyorsanız İngiltere evlilik ziyareti vizesi alarak başvuru yapmanız gerekmektedir ,

Başvuru Değerlendirmesi

Vize memurları çeşitli kriterlere göre başvurunuzu değerlendirir. Evlilikten sonra İngiltere’de kalıp kalmayacağınız, seyahati karşılayabilecek maddi imkanlara sahip olup olmamanız başvuru süreci değerlendirirken önem verilen konulara arasındadır.

Bir Türk ve İngiliz vatandaşının Türkiye’de evlenmesi, İngiltere’de evlenmesinden çok daha kolaydır. Çiftin İngiltere’de evlenebilmesi için geçerli sebeplerinin olması gerekmektedir. Çiftlerden İngiliz olanın veya ailesinin seyahat engeli olması geçerli sebeplerden bir tanesidir. Ayrıca evlenilecek olan yerin manevi bir anlamının olması da geçerli bir sebep olarak karşımıza çıkar.

Evraklar

İngiltere evlilik ziyareti vizeleri için gerekli evrak listesi, firmamız tarafından sizlere sunulacaktır.  Temin edeceğiniz evraklar, uzmanlarımız tarafından gözden geçirilerek, başvuru sürecinizin hatasız olarak tamamlanması sağlanacaktır. Eğer ek bir evrak gerekirse bunun bilgisi size verilecektir.

Gerekli olan tüm evraklar temin edildikten sonra, evraklar Türkçe’den İngilizce’ye tercüme edilerek, İngiltere Başkonsolosluğuna teslim edilecektir. Bu aşamadan sonra parmak izi ve retina taraması için konsolosluktan gün alınacaktır.

Başvuru sonuçları ortalama olarak 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluk durumuna göre bu süre daha da kısalabilmektedir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın