İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi, 6 ay ila 11 ay arasında bir süreyi kapsamaktadır. Dil eğitimi için verilen uzatılmış öğrenci vizesi, İngilizce bilgisi CEFR B1 seviyesi ve altındaki kişilere verilmektedir. İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi, yalnızca dil eğitimi almak isteyen kişilere verilmektedir. Bu vize ile başka programlara katılabilmek mümkün değildir.

Dil eğitimi almak istediğiniz kurum, İngiltere İç İşleri Bakanlığı’nın onaylamış olduğu bir bir kurum olmalıdır. Bu kurumlar, vizeye tabi olan ülkelere eğitim verebilecek olan kurumlardır. Dil eğitimi almak istediğiniz kurumu seçerken bu nedenle dikkat etmeniz gerekmektedir. Firmamız sizlere hangi eğitim kurumunun sertifikalı olup olmadığının bilgisini verecektir.

Başvuru Değerlendirmesi

İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi başvurularında dikkat edilen bazı unsurlar bulunmaktadır. Vize memurları seçimlerini bu unsurlara dayanarak yaparlar.

 • Başvuru sahibinin vize bittikten sonra İngiltere’den ayrılma planı var mıdır?
 • Başvuru sahibi, İngiltere’de alacağı eğitim süresince, kendi kendisini idare edebilecek maddi güce sahip midir? Yoksa devletten mi yardım bekleyecektir?
 • Başvuru sahibinin almak istediği bu eğitim, kariyer planlaması için önemli midir?
 • Başvuru sahibi, İngiltere’de kaldığı süre içerisinde, maddi yönden kendi kendine yetebilecek seviyede midir?

Vize memuru bu şartlara göre tercih yapacaktır. Eğer bu şartlardan bir tanesi bile karşılanmıyorsa, başvurunun reddedilmesi kuvvetle muhtemeldir. Bu nedenle başvurunun doğru ve eksiksiz bir biçimde yapılması ve tüm bilgilerin eksiksiz verilmesi gerekmektedir.

Gerekli Evraklar

Firmamız, gerekli olan tüm evrakları sizin için listeyeleyecektir. Başvurunuzun kabul edilebilmesi için, tüm evrakların eksiksiz biçimde doldurulması ve teslim edilmesi gerekmektedir. Yapılacak olan bilgi yanlışı ve çelişkili bilgiler, başvurunun reddedilmesine neden olabilir.

Uzmanlarımız evrakların tamamını inceleyecek ve başvuru işleminin kusursuz biçimde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Ek bir evrak gerekirse tarafınıza iletilecektir. Evraklar tamamlandıktan sonra, Başkonsolosluktan retina taraması ve parmak izi için randevu alınacaktır. Bu randevu sizin istediğiniz bir tarihte alınabilmektedir.

Başvuru Sonuçları

Başvuru sonuçları, 15 iş günü içerisinde İngiltere Başkonsolosluğu tarafından ilan edilecektir. Konsolosluğun yoğunluk durumuna göre bu süre daha da kısalabilmektedir.

  Ücretsiz Vize Bilgi Danışma Formu

  Vize başvurunuzla alakalı detayları bizimle paylaşın, size vize başvurunuz sürecinde danışmanlık yapalım.

  Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

  Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bize Ulaşın