İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

7 Mart 2019Yazar: Mehmet ( 0 ) Yorum

İngiltere Yerleşim Vizeleri Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Yerleşim Vizeleri, İngiltere’de ikamet eden (süresiz oturum süresine ya da vatandaşlığa sahip olan) bir akrabanın yanına yerleşmek ve hayatınızın geri kalanının İngiltere’de geçirmek istiyorsanız başvurmanız gereken vize türüdür. Bu vize ile İngiltere’de çalışma hakkında ve sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkında sahip olabilirsiniz.
İngiltere yerleşim vizeleri birçok farklı alana ayrılmaktadır. Akrabalık derecelerine göre, vize başvuru şekilleri farklılık göstermektedir. Hangi vizeye nasıl başvuracağına dair ayrıntılı bilgileri, sitemizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Başvuru Kriterleri

İngiltere yerleşim vizeleri başvurusunda bulunurken, bazı kriterler bulunmaktadır. Bunlardan en başta olanı maddi güçtür. Kişi kendisini geçindirebilecek maddi güce sahip olmak durumundadır. Bu durum İngiltere vatandaşı olan akraba için de geçerlidir. Akrabanın vize başvurusunda bulunan kişinin maddi yükünü üstlenebilecek bir maddi güce sahip olması gerekmektedir. Yine başvuru yapan kişi ile güçlü aile bağlarına sahip olması gerekir.

Başvuru Onayı

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, ilk etapta size 33 aylık bir vize verilecektir. Bu 33 aylık vize daha sonra 2.5 yıl daha İngiltere’den uzatılabilmektedir. 5 yıl süre zarfında akraba ile kişinin arasında bir problem bulunmuyorsa ve geçiminizi sağlayabiliyorsanız, başvuru yaparak süresiz oturum hakkına sahip olabilirsiniz. Süresiz oturum izni aldıktan sonra da, sınava girerek (Life in the United Kingdom Test) İngiliz vatandaşlığına geçebilirsiniz. Süreli oturum ve süresiz oturum hakkı ile İngiltere’de çalışabilir ve sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

İngiltere yerleşim vizeleri birçok farklı kısma ayrılmaktadır. Akrabalık derecelerine göre, vize başvurusu şekillerinde farklılıklar bulunur.

İngiltere yerleşim vizeleri ile alakalı detaylı bilgiye web sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yine bizi arayarak da aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

10/08/2017 tarihinde İngiltere Göçmenlik Mahkemesinin almış olduğu karar neticesinde, İngiltere’ye yerleşim bazı konularda esnetilmiştir. Bu konudaki bilgilerin en ince detayına kadar web sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın