İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada öğrenci vize başvurusu, Kanada’da eğitim almak isteyenlerin başvurduğu vize türüdür. Bu vize türünün zamanı alınacak olan eğitimin süresine bağlı olarak değişmektedir ve maksimum 5 yılla sınırlandırılmaktadır. Kanada öğrenci vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

 • Vize memuru kişinin Türkiye’deki bağlarını sorgulamaktadır. Bunun sebebi kişinin Kanada’dan ayrılma niyetinin olup olmadığını anlamaktır. Bu nedenle de şunlara dikkat etmek gerekmektedir: Başvuru sahibi öğrenciyse ve sadece yazın Kanada’yı ziyaret edecekse, öğrencinin Türkiye’deki not ortalaması önem taşır. Vize memuru bu konuya önem verir. Bu nedenle transkripti memura sunmak önem taşır.
 • Eğer kişi Türkiye’deki eğitimini henüz tamamladıysa ve dil eğitimi alma amacıyla Kanada’ya gitmek istiyorsa kişinin gelecek planları önem taşır. Vize memuru bu gelecek planlarını öğrenmek ister ve planların mutlaka tutarlı olması gerekir.
 • Ek olarak kişinin bölümü gereği İngilizce / Fransızca eğitimine ihtiyacı olup olmadığı da bu noktada önem taşır. Mülakatta verilecek bu yanıtlar, onay sürecinde büyük önem taşımaktadır.

Başvuru sahibi eğitiminin ardından uzun bir süre geçtikten sonra vize başvurusu yapıyorsa, vize memuru bunun nedenini öğrenmek ister. Bu nedenle kişiler Kanada’da alacağı İngilizce ya da Fransızca eğitimine olan ihtiyacını iyi bir biçimde anlatmalı ve mülakatta bu konuyu vurgulamalıdır.

Öğrenci vizelerinde memurlar gelir konusunda da araştırma yapar. Öğrencinin maddi durumunun Kanada’da alacağı eğitimi karşılayıp karşılamayacağı merak konusudur ve bu bağlamda sorular yönlendirilir. Birikimler ve gerekli evraklar bu noktada büyük önem arz eder.

Eğer sizler de Kanada öğrenci vizesi konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. Bizim gibi profesyonel bir firmadan alacağınız destek ile hem zaman hem de nakit kaybına uğramaz, onay sürecinizi de hızlandırmış olursunu. Tarafımızdan yapılan tüm başvurularda, evrakların tamamı düzenlenmekte ve işiniz de kolaylaştırılmaktadır. Formların doldurulmasından tercümeye kadar tüm işlemler tarafımızdan sizin için gerçekleştirilmektedir.

  Ücretsiz Vize Bilgi Danışma Formu

  Vize başvurunuzla alakalı detayları bizimle paylaşın, size vize başvurunuz sürecinde danışmanlık yapalım.

  Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

  Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bize Ulaşın