İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İngiltere Tier-4 Vizesi

İngiltere Tier-4 vizesi, İngiltere’de 6 aydan uzun sürecek olan bir dil eğitimi almak isteyen, İngilizce seviyesi Intermediate olan ve bunu uluslararası geçerliliği olan bir belgeyle kanıtlayabilen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Yine ayrıca lisans eğitimi ve lisansüstü bir eğitim almak isteyenler de Tier-4 vizesine başvurmalıdırlar.

Mülakat ve Öncesi

İngiltere Tier-4 vizesi alabilmek için bir takım yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekmektedir. İngiltere Tier-4 vizesi alabilmek için öğrencinin 40 puan alması gerekir. 40 puanın alınabilmesi için, öğrencinin kendisinin ya da vasisinin hesabına bakılır. Öğrencinin ya da vasisinin hesabında, eğitim süreci boyunca öğrencinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir miktar olmalıdır. Yine bu miktar mülakat öncesinde 28 gün boyunca kişinin hesabında yer almalıdır. Eğitim masrafları ve hesaptaki para bilgileri analiz edilerek vize başvurusu yapan öğrenciye puan verilmektedir. Bu puanın 10 puanlık kısmı maddi durum içindir. Geriye kalan 30 puanı da eğitim yeterliliği puanıdır. Bu nedenle önceden okumuş olduğunu okulları ve mezuniyet belgelerinizi de gitmek istediğiniz eğitim kurumuna sunmanız gerekir. Mülakat esnasında da gerçekten eğitim almak amacıyla gelen iyi niyetli bir öğrenci olduğunuzu anlatmanız gerekir. Vize Süresi Tier-4 vizesi, öğrencinin eğitime devam etmesi koşulu ile İngiltere’den uzatılabilir. Eğer öğrenci lisans ve üstü bir eğitim alacaksa, İngiltere’de part time çalışma şansına da sahiptir. Yine bu şekilde ailenizin de sizi ziyarete gelmesi mümkündür.

Başvuru Süreci ve Evraklar

Tier-4 vizesi, puana bağlı olan bir vize olduğundan evraklarınızda en ufak bir eksiklik olmaması gerekmektedir. Bu nedenle gerekli olan evrakları titizlikle temin etmeli ve eksiksiz bir biçimde teslim etmelisiniz. Konu eğitim gibi bir konu olduğundan daha dikkatli davranılması gerekir. Evrakların listesi firmamız tarafından sizlere teslim edilecektir. Bu evrakların eksiksiz bir biçimde temin edilmesi hayati bir önem taşır. Uzmanlarımız teslim ettiğiniz evrakları tek tek inceleyecek ve başvurunun hatasız tamamlanmasını sağlayacaklardır. Yine evrakların Türkçe’den İngilizce’ye tercümesi de tarafımızca yapılacaktır. Vize sonuçları İngiltere Başkonsolosluğu tarafından 15 iş günü neticesinde ilan edilmektedir. Bu süre yoğunluk durumuna göre daha da kısalabilir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Danışma Formu

    Vize başvurunuzla alakalı detayları bizimle paylaşın, size vize başvurunuz sürecinde danışmanlık yapalım.

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın