İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Tier-2 Çalışma İzni Vize Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler

İngiltere tier-2 çalışma izni vizeleri sayesinde, İngiltere’de tam zamanlı olarak çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Yine aynı şekilde bu vize sayesinde ailenizi ve çocuklarınızı da İngiltere’ye götürebilirsiniz. İngiltere tier-2 çalışma izni vizeleri, İngiltere’de uzun süreli ve maaşlı bir biçimde çalışabilmenizi sağlayan tek vize çeşididir. Tier 2 vizesinin alt dalları bulunmaktadır ve başvuruların buna göre yapılması gerekmektedir.

İngiltere Tier-2 vizesi alırken iş vereninizin size COS (Certificate of Sponsorship) belgesi alması gerekmektedir. Bu belgede hangi pozisyonda çalışacağınız ve rolünüzün ne olacağı bilgileri yer almaktadır. Tier-2 vizesi aldığınızda yalnızca size bu belgeyi almış olan iş vereninizle çalışabilirsiniz. Başka bir işte tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak çalışmanız mümkün değildir.

Puan Sistemi

Tier-2 vizesi puan sistemine tabi olan bir vize çeşididir. Bu vizeyi alırken belirli puanlara sahip olmanız gerekmektedir. Eğer başvurduğunuz vizeye puanınız yetmiyorsa vizeyi almanız olanaksızdır. Bu nedenle puanlama sistemini iyi bilmek ve buna göre hareket etmek son derece önemlidir.

Tier-2 vizesinin olumlu sonuçlanması için toplamda 70 puan almanız gerekmektedir. Bu puanlamanın bir kısmı COS belgesinden, bir kısmı İngiltere’de çalışacağınız işten alacağınız maaş miktarı ile, bir kısmı ise maddi gücünüz ile son olarak da dil yeterlilik testinden aldığınız puan ile ölçülür. Bu ölçütlerin ortalama puanı 70 puanı geçmek zorundadır. Bir puan eksik alsanız dahi vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Evraklar

Tier 2 çalışma izni vizesi alabilmek için evrakların doğru ve eksiksiz tamamlanması da önemli konular arasında yer alır. Evrakların bir tanesinde eksik olsa dahi, vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabileceğinden dikkatli olmakta fayda vardır.

Evraklarınız uzmanlarımız tarafından kontrol edildikten sonra İngilizce’ye tercüme edilecektir. Evraklarınızda olan eksiklikler tamamlanacak ve tüm şartlar sağlandıktan sonra evraklarınız teslim edilecektir. Evraklar tamamlandıktan sonra retina taraması ve parmak izi için gün alınacaktır.

Başvuru sonuçları 15 iş günü içerisinde İngiltere Başkonsolosluğu tarafından ilan edilir. Konsolosluğun yoğunluk durumuna göre, bu sürenin zaman zaman daha kısa da sürebilmektedir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın