İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Ankara Antlaşması Kapsamında Eş ve Çocuklar için Vize Başvurusu

Ankara Antlaşması eş ve çocuk başvuruları, İngiltere’de ikamet eden kişinin eşini ve çocuklarını Ankara Antlaşması sayesinde İngiltere’ye yerleştirebilmesi için yapılan başvurulardır. Ankara Antlaşması başvuruları sonucunda genellikle ilk etapta 1 yıl daha sonra da 3 yıl olmak üzere verilir. 4 yılın sonunda ise sürekli oturum izni alınabilir. Ancak Ankara Antlaşması sayesinde, sürekli oturum alınıncaya kadar geçen süre boyunca da İngiltere’deki eşlerinin yanına yerleşebilme şansına sahiptirler.

Başvuru Kriterleri

Ankara Antlaşması eş ve çocuk başvuruları bir takım kriterlere tabidir. Vize başvurularını inceleyen memurlar, ilk olarak İngiltere’de ikamet eden kişinin eşinin ve varsa çocuklarının masraflarını karşılayabilecek maddi imkana sahip olup olmadığına bakarlar. Bu hesap yapılırken ilk etapta konaklama masraflarına bakılır. Konaklama masrafları çıkarıldıktan sonra, kişinin gelirinin eş ve çocukların geçimini sağlayıp sağlayamayacağı göz önünse bulundurularak karar verilir. Yani kısaca, İngiltere’de yaşayan eşin, devlet yardımı olmaksızın ailesini geçindirip geçindiremeyeceğine bakılır. Eğer geçindiremiyorsa vize başvurusu kabul edilmez.

Tıpkı yerleşim vizelerinde olduğu gibi bu vizede de eşler arasındaki ilişkinin gerçek olduğu ispatlanmalıdır. Eşlerin hala görüştüğüne ve maddi bir birliktelik içerisinde olduklarına dair çeşitli kanıtlar sunulmalıdır.

Evlilik vizesinde olduğu gibi, ingiltere’de ikamet eden eşin evinin konaklamaya uygun olması şarttır.

Diğer vize türlerinin aksine, Ankara Antlaşması gereğince, eş ve çocuklar, minimum İngilizce bilme seviyesinden de muaftırlar.

Evraklar

Vize başvurunuz için gerekli olan tüm evrakların listesi firmamız tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Bu evraklardaki tüm bilgilerin doğru ve tutarlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz vize memurları tarafından geçersiz sayılabilir.

Vize başvurusu için konsolosluktan retina taraması ve parmak izi için gün alınacaktır. Başvuru sonuçları genellikle 15 iş günü içerisinde konsolosluk tarafından ilan edilmektedir. Bu süreç, konsolosluğunun yoğunluk durumuna göre farklılık gösterebilir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın