İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Tier 1 Tier 2 ve Tier 5 Bağımlıları Yerleşim Vizesi Başvuruları

İngiltere’de ikamet eden, çalışma iznine sahip olan kişiler de tıpkı Ankara Antlaşması gereğince olduğu gibi eş ve çocuklarını İngiltere’ye götürme hakkına sahiptirler. Bu hak, vize sahibi kişinin eş ve çocuklarının, vize sahibiyle aynı haklara sahip olmasını sağlar. Vize süresi aynı olur ve çalışma iznine sahip olabilirler. Ayrıca bu bağımlı kişiler İngiltere’de eğitim alma hakkına da sahip olurlar.

Kriterler

Vize sahibi kişinin eş ve çocuklarının da aynı vizeyi alabilmesi için bazı kriterler söz konusudur. İlk olarak eşlerin belirli miktarda bir paraya 3 ay süre sahip olmaları gerekmektedir. Bu para masraflarını karşılayabileceklerinin garantisini veren bir miktardır. Yine aynı şekilde, evliliğin halen devam ettiğine dair bir kanıt ortaya sunulmalıdır. Bu şekilde vize memurlarının ikna edilmesi gerekmektedir.

Başvuru esnasında gereken para Tier 1, Tier 2 ve Tier 5 bağımlıları için farklılık gösterebilir. Unutmayın ki bu miktar, İngiltere’ye gidilen ilk zamanda masrafların karşılanıp karşılanamayacağını görmek için belirlenen bir miktardır.

Tier 1 bağımlılarının göstermesi gereken miktar 1800 GBP iken, Tier 2 ve Tier 5 bağımlılar için bu miktar 600 GBP’dir. Bu miktar İngiltere’de ikamet eden eşin 12 aydan fazla ikamet etmesi sayesinde düşürülebilmektedir.

Evraklar

İngiltere Tier -1 Tier 2 ve Tier 5 Bağımlıları için gerekli tüm evraklar, firmamız tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Firmamız evrakların en doğru ve en eksiksiz biçimde doldurulması için size rehberlik edecektir. Ek evrak ihtiyacı varsa bu tarafınıza bildirilecektir. Yine evrakların Türkçe’den İngilizce’ye tercümesi de uzmanlarınız tarafından yapılacaktır.

Evraklar tamamlandıktan sonra retina taraması ve parmak izi için İngiltere Başkonsolosluğu’ndan randevu alınması gerekmektedir. Bu randevu tarihi size uyan bir tarihte olabilir.

Başvuru sonuçları yaklaşık 15 iş günü içerisinde İngiltere Başkonsolosluğu tarafından ilan edilmektedir. Bu süreç, konsolosluğun yoğunluk durumuna göre kısalabilmektedir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın