İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Amerika Turist Vizesi

Amerika ziyaret vizeleri Amerika’ya iş ziyareti, tıbbi tedavi ziyaretleri, turistik geziler gibi amaçlarla gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize çeşididir. B kategorisi altında yer almaktadır ve vizenin süresi vize memuru tarafından belirlenmektedir. Genellikle bu vizeler 10 yıllık verilmektedir ve 10 yıl boyunca Amerika’ya dilediğiniz gibi giriş ve çıkış imkanınız bulunmaktadır. Amerika yine bu konuda diğer ülkelerden ayrılmakta ve oldukça uzun bir vize imkanı sunmaktadır. Amerikan vizesinin bir diğer önemi ise bu vizenin diğer ülkeler için yapılan vize başvurularında referans niteliği taşımasıdır. Yani Amerikan vizesi alan bir pasaport diğer ülkelerden de kolay bir biçimde vize alabilmektedir diyebiliriz.

Amerika Ziyaret Vize başvuruları (B1/B2) konusunda nelere dikkat etmek gerekir?

Bu vize başvurularında temel nokta vize memurunun soracağı mülakat sorularında gizlidir. Vize memurunun en merak ettiği husus ise kişinin Türkiye’deki bağlarıdır. Bu nedenle bu bağlar sorgulanır ve kişinin seyahat sonrasında Amerika’dan ayrılıp ayrılmayacağı anlaşılmaya çalışılır. Bu nedenle başvuru sırasında şunlar değerlidir

 • Eğer başvuru sahibi çalışansa mevcut iş yerinde ne zamandan beri çalıştığı ve ispatlanabilir geliri
 • Emekliyse aldığı emekli maaşı ve mal varlığı
 • Öğrenciyse akademik transkripti ve not ortalaması

Amerika ziyaret vizelerinde bir diğer önemli husus da vize memurunun başvuru sahibi kişinin bu ziyareti finanse edip edemeyeceği olgusudur. Vize memuru bunu öğrenmek için sorular sorar. Hal böyle olunca da kişinin maddi durumu önem kazanır bu nedenle başvuru sahibi birikimlerini ve gelir durumunu vize memuruna kanıtlamalıdır. Ek olarak kişinin daha önce Amerika vizesi alıp almadığı, vize aşımı yapıp yapmadığı, göçmenlik kanunlarına uyum sağlayıp sağlamadığı da sorgulanmaktadır. Firma olarak sizlere tüm bu detaylar hakkında yardımcı oluyoruz. Bununla beraber başvuru sürecini de kolaylaştırmaya çalışıyoruz.

  Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

  Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

  Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bize Ulaşın