İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İngiltere Öğrenci Vizeleri Hakkında Genel Bilgiler

Hangi yaşta olursanız olun öğrenci vizesi alarak İngiltere’de dil eğitimi alabilirsiniz. İlkokul, lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora yapmak için İngiltere Öğrenci vizelerinden birisine başvurmanız gerekmektedir. Kısacası herhangi bir eğitimden faydalanmak istiyorsanız, öğrenci vizesine başvurmalısınız.

İngiltere Öğrenci vizeleri; Ziyaretçi Öğrenci vizesi ( Student Visitor Visa ) , Genel Öğrenci Visesi ( General Student Visa - Tier 4 ) ve Uzatılmış Öğrenci Vizesi olmak üzere üçe ayrılır. Her bir vize türünün kendi içerisinde farklılıkları vardır. Detaylı bilgi için ilgili sayfayı inceleyebilir ya da formu doldurarak danışmanlarımızın sorularınızı cevaplamasını isteyebilirsiniz.

  Ücretsiz Vize Bilgi Danışma Formu

  Vize başvurunuzla alakalı detayları bizimle paylaşın, size vize başvurunuz sürecinde danışmanlık yapalım.

  1

  Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

  İngiltere'de dil eğitimi almak isteyenlerin başvurması gereken vize türüdür. Diğer öğrenci vizelerinden en önemli farkı ingilizce bilme şartının olmamasıdır. Bu vize türünde İngiltere'de hiçbir şekilde çalışma izniniz olmayacaktır. Vizenizi Türkiye'ye dönüş yaptıktan sonra uzatabilirsiniz. İngiltere'de iken vizenizi uzatamazsınız.

  2

  Genel Öğrenci Vizesi ( Tier 4 )

  Bu vize türüne başvuruda bulunabilmeniz için başvuracağınız eğitim programı türüne göre B1 ya da B2 seviyesinde İngilizce bildiğinizi gösteren bir belgeniz olması gerekir. 6 aydan daha uzun bir süre İngiltere'de eğitim almak istiyorsanız genel öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir. Bu vize türünde mülakat vardır.

  3

  Uzatılmış Öğrenci Vizesi

  Eğer 6 ay ile 11 ay arasında sürecek olan bir dil eğitimi almak istiyorsanız, uzatılmış öğrenci vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu vizenin uzatılması veya kısaltılması mümkün değildir. Uzatılmış öğrenci vizesinin, standart İngiltere öğrenci vizelerinden en önemli farkı sağlık sigortası yaptırmak zorunda oluşunuzdur. Uzatılmış öğrenci vizesi ile yalnızca dil eğitimi alınabilmektedir.