İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İngiltere İş Ziyaret Vizesi

İngiltere iş ziyareti vizeleri, İngiltere’de çeşitli  iş etkinliklerine katılma, iş görüşmesi yapma, sözleşme yapmak ve iş yerinizi temsil etmek gibi konularda size gereken vize çeşididir.

İngiltere iş ziyareti vizeleri kısa süreli vizelerden bir tanesidir. Eğer şirketiniz adına başka bir şirketin temsilcisi ile görüşme yapacaksanız, İngiltere iş ziyareti vizesi çıkarmanız gerekmektedir. Vize başvurusu esnasında da ziyaret sebebinizi ayrıntılı olarak belirtebilirsiniz.

İngiltere iş ziyareti vizeleri, çalışma izni ile karıştırılmamalıdır. Bu vize ile yalnızca ziyarette bulunabilir ve iş görüşmeleri yapabilirsiniz. Bu vizeye sahip olan kişi, gönüllü bile olsa İngiltere’de çalışamaz. İngiltere iş ziyareti vizesi alarak, yalnızca iş görüşmesi yapabilir seminerlere katılabilirsiniz. Örneğin bir üniversite öğretim görevlisinin bir fuara, kongreye ya da seminere katılabilmesi için İngiltere iş ziyareti vizesi alması gereklidir. Aksi takdirde başvurusu kabul edilmeyebilir. Zira bu tip geziler, iş gezisi olarak nitelendirilmektedir.

Başvuru Süreci

Başvurunuz değerlendirilirken, İngiltere’ye gidiş amacınız, yapacağınız iş ziyaretinin konusu, ziyaret edeceğiniz kişiler ve kurumlar gibi çeşitli bilgiler ışığında karar alınacaktır. Yine aynı şekilde seyahatten sonra Türkiye’ye dönüp dönmeyeceğiniz konusuna da dikkat edilecektir.

Gerekli Evraklar Nelerdir

Firmamız, başvuru sürecinde size yardımcı olacak ve başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için çalışacaktır. Başvuru için gerekli olan evrakların listesi sizlere sunulacaktır. Listedeki evraklar temin edildikten sonra, uzmanlarımız bu evrakları gözden geçirecek ve başvurunun hatasız olması sağlanacaktır. Eğer ek bir evrak gerekliyse, size bildirilecektir.

Evrakların Türkçe’den İngilizce’ye çevirisi yine firmamız tarafından yapılacaktır. Evraklardaki bilgilerin tutarlı olup olmadığı ve eksik bir bilgi olup olmadığı kontrol edilerek İngiltere Başkonsolosluğu’ndan gün alınacaktır. Alınacak olan randevu retina taraması ve parmak izi için alınmaktadır.

Başvuru Sonuçları

Vize başvuru sonuçları İngiltere başkonsolosluğu tarafından ortalama 15 iş günü içerisinde ilan edilmektedir. Yoğunluk durumuna göre bu sürenin kısaldığı durumlar da söz konusudur. Eğer ziyaretinizin aciliyeti varsa, ek ücret ödeyerek randevunuzu öne aldırma şansınız bulunmaktadır. Ödeyecek olduğunuz bu ücret, İngiltere Başkonsolosluğu tarafından bu gibi durumlar için talep edilen bir ücrettir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın