İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İrlanda Öğrenci Vizesi

İrlanda öğrenci vizesi, İrlanda’da eğitim almak isteyen kişilerin başvuracağı türde bir vizedir. Bu öğrenci vizeleri ilk etapta 3 aylık verilmekte ve daha sonra duruma bağlı olarak uzatılabilmektedir. İrlanda öğrenci vizesi başvurusunda dikkat etmek gereken noktalar bulunmaktadır.

Vize memuru başvuru sahibinin Türkiye’deki bağlarını sorgular. Bunun nedeni ise kişinin İrlanda’dan ayrılma niyetinin olup olmadığını anlamaktır. Bu nedenle İrlanda vizesi başvurusu sırasında şu noktalara büyük önem vermek gerekmektedir. Aksi takdirde süreç çıkmaza girebilir.

 • Başvuru sahibi öğrenciyse ve sadece yazın İrlanda’yı ziyaret edecekse, öğrencinin Türkiye’deki not ortalaması ve akademik başarıları önem taşır. Vize memuru bu konuya önem verir. Bu nedenle transkripti vize memuru ile paylaşmak olumlu bir adım olacaktır.
 • Eğer kişi Türkiye’deki eğitimini henüz yeni bitirdiyse ve dil eğitimi alma amacıyla İrlanda’ya gitmek istiyorsa kişinin gelecek planları önem taşır. Vize memuru bu gelecek planlarını öğrenmek ister.
 • Bununla beraber kişinin bölümü ve mesleği gereği İngilizce eğitimine ihtiyacı olup olmadığı da bu noktada önem taşır. Bu soruya verilecek yanıtlar onay sürecini doğrudan etkilemektedir. Başvuru sahibi eğitiminin ardından uzun bir süre geçtikten sonra vize başvurusu yapıyorsa, vize memuru bunun nedenini öğrenmek ister. Bu nedenle kişiler İngilizce ihtiyacını iyi bir biçimde anlatmalıdır.

Öğrenci vizelerinde vize memurları sponsor ve maddi durum hakkında da araştırma yapmaktadır. Öğrencinin maddi durumunun İrlanda’da alacağı eğitimi karşılayıp karşılamayacağı araştırılır ve bu bağlamda sorular yönlendirilir. Öğrencinin sahip olduğu birikimler ve gelir durumunu ya da varlığını gösteren gerekli evraklar bu noktada önemlidir. İrlanda vizesi başvurusu profesyonel anlamda yapıldığı zaman yüksek oranda onaylanmaktadır.

Bu nedenle de bizim gibi işinin ehli bir firmadan destek almanız sizin yararınıza olacaktır. Tarafımızdan yapılan tüm başvurular sırasında başvuru sahibi ile sürekli olarak iletişimde kalmakta ve her konuda onları bilgilendirmekteyiz. Bununla beraber evraklar da tarafımızdan hazırlanmakta tercümeleri de yapılmaktadır. Eğer sizler de İrlanda öğrenci vizesi konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz.

  Ücretsiz Vize Bilgi Danışma Formu

  Vize başvurunuzla alakalı detayları bizimle paylaşın, size vize başvurunuz sürecinde danışmanlık yapalım.

  Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

  Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bize Ulaşın