İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi

İngiltere aile ziyareti vizeleri, ingiltere’de ikamet etmekte olan eş, anne, baba, çocuk, büyükanne, büyükbaba gibi yakınlarınızı ziyaret etmek için almanız gereken vizelerdir. Eğer ziyaret etmek istediğiniz kişi, İngiltere’de geçici bir süre yaşıyor ise almanız gereken vize İngiltere aile ziyareti vizeleri kapsamına girmemektedir. Bu aşamada almanız gereken vize, İngiltere genel ziyaret vizesidir.

Vize Süresi

İngiltere aile ziyareti vizeleri, belirli süreler aralığında verilmektedir. Vize süreleri, 6 ay, 1 yıl, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl sürelerde verilmektedir. Ancak 5 ve 10 yıl gibi uzun sürelerle vizeler alsanız dahi, yılın yarısından fazlasını ingiltere’de geçirirseniz, vize şartlarını ihlal etmiş olursunuz. Vize süreleri uzun dönemi kapsamakta ancak bu süreler belirli aralıklarla kullanılabilmektedir. Vize sürenize göre ödeyeceğiniz vize harcı da artmaktadır

Başvuru Süreci

İngiltere aile ziyareti vizeleri, İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. İngiltere’ye gidiş amacınız ve Türkiye’deki sosyo ekonomik durumunuza göre değerlendirilir. Aile ziyareti vizeleri, başvuru amacı son derece belirgin olduğundan kabul edilme şansı daha yüksektir.

Vize başvuruları esnasında kişinin maddi durumu da büyük önem taşımaktadır. Seyahat masraflarını karşılayabilecek ve İngiltere’de bulunduğu süre boyunca geçimini sağlayabilecek olan kişilerin vize başvuruları kabul edilecektir. Ancak istisnai durumlar da söz konusudur. Maddi durumu çok iyi olmasa dahi önemli bir ziyaret sebebiyle İngiltere vizesi isteyen kişilerin şansı yüksektir. Örneğin yakın bir akrabanın düğünü için İngiltere’ye vize isteniyorsa, kabul edilme şansı daha fazla olacaktır.

Evrakların Temini

Aile ziyaret vizesi alabilmek için gerekli olan evraklar, firmamız tarafından sizin için listelenecektir. Bu evrakları en kısa sürede temin etmeniz önemlidir. Gerektiği durumlarda ek evrak da talep edilebilmektedir. Bu gibi durumlarda size geri dönüş sağlanacaktır.

Evraklar tarafımızca Türkçe’den İngilizce’ye çevrilerek İngiltere Başkonsolosluğu’na gönderilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra randevu talep edilecektir. Retina ve parmak izi örnekleri bu randevuda alınacaktır. Başvuru sonuçları ortalama 15 gün içerisinde İngiltere başkonsolosluğu tarafından açıklansa da Başkonsolosluğun yoğunluk durumuna göre bu süreç daha uzun ya da daha kısa sürebilmektedir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın