İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi

İngiltere çocuk ziyaretçileri vizeleri, 18 yaşının altında olan bireylerin, İngiltere’ye seyahat edebilmeleri için almaları gereken vizedir. İngiltere çocuk ziyaretçileri vizeleri de tıpkı klasik ziyaretçi vizeleri gibi benzer kurallara tabidir. Ancak çocuk ziyaretçiler, seyahatlerini tek başlarına yapacaklarsa, ikamet edecekleri yerin önceden belirlenmiş olması zorunludur. Bu kuralın amacı, İngiltere’ye giden 18 yaş altındaki bir çocuğun konaklayacak yer konusunda sıkıntı yaşamaması ve mağdur olmamasıdır.

Başvuru sahibinin velisi ya da vasisinin bu yolculuğa onay verdiğini ve konaklayacak yeri bildiğine dair imza vermesi gereklidir. Buna ek olarak çocuğun eğer yanında birisi varsa, bu kişiyle seyahat yapmasını onaylayan bir noter tasdikli muvafakatname vermelidir.

Başvuru Süreci

Başvurular, İngiltere Başkonsolosluğu tarafından denetlenmektedir. Vize başvuruları, konsoloslukta çalışan vize memurları tarafından kontrol edilir. Vize memurları başvurulara bakarken,  başvuru yapan kişinin gerekli ayarlamaları yapıp yapmadığı kontrol edilir. Çocuğun kalacağı yerin belirlenmiş olması hayati önem taşır. Konaklanacak yer belirlenmediği takdirde vize başvurusu iptal olur. Ayrıca çocuğun vasisinin, bu seyahati karşılayacak maddi güce sahip olup olmadığı da kontrol edilir. Eğer bu ve bunun gibi konularda bir sıkıntı yoksa, başvurunun kabul edilmesi olağandır.

Evrakların Kontrolü

İngiltere çocuk ziyaretçileri vizeleri için gerekli evrakların listesi, firmamız tarafından sizlere sunulacaktır. Tüm evrakların hatasız bir biçimde alınması ve teslim edilmesi için, uzman kadromuz tarafından evraklarınız detaylı biçimde incelenecektir. Eğer teslim etmeniz gereken ek evraklar varsa bu konuda tarafımızca size bilgi verilecektir.

Uzmanlarımız evraklarınızı incelerken bir bilgi eksikliği olup olmadığına ve bilgilerin tutarlı olup olmadığını da detaylı biçimde inceleyeceklerdir. Aksi takdirde başvurunuzun reddi söz konusu olabilir.

Evraklarınız tamamlandıktan sonra, evrakların Türkçe’den İngilizce’ye tercümesi de yine firmamız tarafından yapılacaktır. Tercüme işleri tamamlandıktan sonra, İngiltere Başkonsolosluğu’ndan retina taraması ve parmak izi alımı için randevu istenecektir. Randevu sizin arzu ettiğiniz bir saatte ve günde olabilir.

Başvuru Sonucu

İngiltere Başkonsolosluğu’na yapmış olduğunuz çocuk ziyaretçi vize başvuruşu, genellikle 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre, konsolosluğun yoğunluk durumuna göre daha da kısalabilmektedir.  

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın