İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Çalışma İzni Vize Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler

İngiltere çalışma izni vizeleri, İngiltere’de maaşlı olarak bir işe girebilmeniz için almanız gereken vizelerdir. Maaşlı çalışabilmek için iki farklı başvuru türü vardır. Bunlardan bir tanesi tier – 2 vizesi diğeri de tier – 5 vizesidir. Tier-2 vizesi, tam zamanlı olarak çalışma imkanı sunarken, Tier-5 vizesinde part time çalışma, gönüllü çalışma ve staj yapmak mümkündür.

Tier-2 ve Tier-5 Vizelerinin Bölümleri

Tier-2 ve Tier-5 vizelerinin birçok farklı alt dalı bulunmaktadır. Tier-2 vizesinde bulunan alt dallar şunlardır:

Tier-2 General
Tier-2 Intra Company Transfer
Tier-5 vizesinin alt dalları ise şunlardır:
Tier-5 Government Authorized Exchange
Tier-5 Youth Mobility Scheme
Tier-5 Charity Worker
Tier-5 Creative and Sporting
Tier-5 International Agreement
Tier-5 Religious Worker

Başvurunuzun hangi kategorideyse ona göre tercih yapmanız gerektiğinden, ilk etapta başvuracağınız alt dalı seçip, evrakları ona göre hazırlamanız gerekmektedir. Başvurmanız gereken alt dalı bilmiyorsanız ve doldurulacak evraklar hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

COS Belgesi

Tier-2 ve Tier-5 vizeleri başvurularında İngiltere’de ikamet eden işverenin adınıza COS belgesi yani Certificate of Sponsorship isimli belgeyi çıkartması gerekmektedir. Bu belge sizin İngiltere’de çalışacağınız bölüm hakkında bilgi verirken aynı zamanda bir referans kaynağı olması açısından da büyük öneme sahiptir. Bu dijital belge, vize almanızın anahtarlarından bir tanesi olma özelliğine sahiptir. COS belgesi hayati bir öneme sahip olduğundan, bilgiler içerisinde yer alan bir tutarsızlık dahi, başvurunuzun iptal olmasına neden olabileceğinden, bu belgenin doğru şekilde çıkarılması gerekmektedir.

İngiltere’de çalışacağınız pozisyon ve yapacağınız görev, hangi alt dala başvuru yapmanızı belirleyecek unsurlardır. Bu nedenle başvuru yapmadan evvel ilk etapta, iş vereninizle görüşmeniz sizin açınızdan olumlu olacaktır.

Evraklar konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ve hangi alt dala başvurmanız gerektiğini bilemiyorsanız, firmamıza ulaşarak bizlerden bilgi alabilirsiniz. Evraklarınız en doğru şekilde tarafımızca hazırlanacak ve tercümesi de uzmanlarımız tarafından yapılacaktır.

Başvuru sonuçları konsolosluk tarafından 15 iş günü içerisinde belli olmaktadır. Başvuru sonuçları konsolosluğun yoğunluk durumuna göre daha erken tarhlerde de ilan edilebilmektedir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın