İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusunda Sermaye Durumunuz Hakkında Genel Bilgiler

Ankara Antlaşması vizesi için önemli konulardan bir tanesi de sermaye konusudur. Her ne kadar iş kurmak için göstermeniz gereken minimum bir miktar bulunmasa da kurmak istediğiniz işi karşılayabilecek bir sermayeniz olması gerekmektedir. Bunun bilgisini vize başvurularına bakan vize memurlarına iletmeniz gerekecektir.

Sermaye sadece iş ile sınırlı değildir. İşinizi kurduktan sonra, gelir elde etmeye başlayacağınız süreye kadar geçiminizi sağlayıp sağlayamayacağınız konusu da önem teşkil eder. Bu nedenle hem işinizi kuracağınız hem de hayatınızı sürdürebileceğiniz sermayenizi belgelerle ispatlamanız gerekecektir. Bu paranın kaynağı belli olmalı ve İngiltere’ye aktarılmasında herhangi bir sakınca olmamalıdır.

Sermaye Farklılıkları

Sermaye kuracağınız işe, çalıştıracağınız işçi sayısına ve iş kurmak istediğiniz bölgeye göre değişiklik göstermektedir. 100 metre kare alanda kuracağınız market ile 500 metre kare alanda kuracağız marketin sermayesi bir değildir. Zira hem alan farklılıkları vardır hem de çalıştıracağınız işçi sayısı alan büyüdükçe artacaktır. Yine aynı şekilde Manchester’da kuracağınız işin maddi yükümlülüğü, Londra’da kuracağınız bir işin yükümlülüğünden daha hafif olacaktır. Bu nedenle vize memurları tüm şartları değerlendirdikten sonra vize başvurularını onaylamaktadır.

Evraklar

Ankara Antlaşması vizesi için yine iş planı ve fizibilite raporu hazırlanması gerekmektedir. Başvuru yapan kişinin tüm mal varlığını iş için harcayacağını belirtmesinden çok, mal varlığının bir kısmını harcaması ve bir kısmını da işi büyütmek için yedekte tutması daha olumlu sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Zira tüm mal varlığını işe yatıran bir insanın, işte bir sıkıntı olduğu takdirde hayatını idame ettirmesi zorlaşacaktır.

Evraklar oldukça düzenli ve eksiksiz bir biçimde hazırlanmalıdır. Firmamız hazırlanan evrakların İngilizce’ye tercümesini de yapacaktır. Evraklar içerisinde eğitim sertifikalarınız, diplomalarınız ve sermayenizi belirten evrakların da bulunması gerekmektedir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın