İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Anne Baba ve Akrabaları Kapsayan Yerleşim Vizesi Başvuruları

Maddi ve manevi açıdan çocuklarına bağlı olan 65 yaş ve üzerindeki anne babalar, İngiltere’de yaşayan çocuklarının yanına yerleşebilirler. Bunun için anne ve babadan en az birisinin 65 yaş ve üstü olması zorunludur. Diğer İngiltere yerleşim vizelerinin aksine, anne ve baba diğer akrabalar yerleşim vizeleri maddi duruma bağlı verilen bir vize değildir. Anne ve baba 65 yaşında olduğundan ve maddi açıdan çocuklarına bağlı olduklarından, bu şart aranmamaktadır. İngiltere’de yerleşik olan çocuğun maddi durumuna bakarak karar verilir. Çocuğun anne ve babasına bakabilecek maddi güce sahip olması gerekmektedir.

Her zaman olmasa da çeşitli istisnalar çerçevesinde diğer akrabalar da İngiltere’de yaşayan akrabalarının yanına yerleşebilir (teyze, amca, yeğen, kardeş vb.) Bunun için başvuru yapan kişinin, İngiltere’deki akrabasına tamamen bağımlı olması gerekir. Aksi takdirde başvuru reddedilecektir. Bu bağımlılık hem maddi bağımlılık hem de manevi bağımlılıktır.

Vize başvurusu için tüm evrakların listesi firmamız tarafından size sunulacaktır. Bu etaptan sonra evrakları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. Evraklar en kısa sürede firmamız tarafından İngiltere Başkonsolosluğuna teslim edilecektir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın