İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi, İngiltere’de 6 aylık süreyle bir eğitim programına katılmak isteyen öğrencilere verilen bir vize türüdür. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi vizesi, her eğitim kurumu mensubuna verilmemektedir. İngiltere İçişleri Bakanlığı’nın tespit ettiği akredite kurumlarda okuyan öğrencilere bu vize verilmektedir.

Nelere Dikkat Edilmeli

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi başvurusunda bulunabilmek için bir takım şartlar mevcuttur. Bu şartların size uygun olması, başvurunuzu değerlendiren memurların, başvurunuza onay vermesini kolaylaştıracaktır. Bu şartlar; Başvuru yapan kişinin 6 ay sonunda İngiltere’den ayrılmayı düşünüp düşünmemesi. Başvuru yapan kişinin İngiltere Devleti’nin parasal yardımına muhtaç olup olmadığı. Kişinin kendi maddi imkanlarının yeterli olması önemli bir artı olacaktır. Başvuru yapan kişinin alacak olduğu eğitim onun için gerekli midir? Kariyer planlamasındaki yeri nedir? Başvuru sahibi ya da başvuru yapan kişinin sponsoru, 6 aylık süreçte, ziyaret masraflarını karşılayabilecek güçte midir? Yukarıda belirtilmiş olan maddeler hakkında olumsuz bir durum yaşandığında, vize başvurunuzun iptal edilmesi muhtemeldir. Bu nedenle bu şartlar göz önünde bulundurularak başvuru yapılması gerekmektedir. Bu şartların tümü size bir sorun teşkil etmiyor olsa dahi, işi sıkı tutmanız gerekmektedir. Vize başvurusu için toplanacak olan evraklar, büyük bir titizlikle bir araya getirilmeli ve eksiksiz biçimde doldurulmalıdır. Vize memuruna hem iyi bir sunum yapmak hem de onay alabilmek için evrakların dikkatli ve düzgün doldurulması zaruridir.

Evraklar

Firmamız, vize başvurunuz için gerekli olan tüm evrakların listesini sizlere sunacaktır. Evrakları doğru ve düzgün bir biçimde toplamak büyük önem taşır. Evraklarınızı bize teslim ettiğinizde ek olarak bir evrak talep edilirse size haber verilecektir. Evraklarınızın Türkçe’den İngilizce’ye tercümesi de yine firmamız tarafından yapılacaktır. Bu nedenle evraklardaki bilgilerin eksiksiz ve doğru olması büyük önem taşır. Evraklarınız tamamlandıktan sonra İngiltere Başkonsolosluğu’na gönderilecektir. Daha sonra parmak izi ve retina taraması için size uygun olan bir gün içerisinde randevu alınacaktır.

Başvuru Sonuçları

Başvuru sonuçları genellikle 15 iş günü içerisinde belli olmaktadır. Konsolosluğun yoğunluk durumuna göre bu sürenin azaldığı da görülmektedir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Danışma Formu

    Vize başvurunuzla alakalı detayları bizimle paylaşın, size vize başvurunuz sürecinde danışmanlık yapalım.

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın