İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Ankara Antlaşması Vize Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler

Ankara Antlaşması vizeleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de serbest meslek sahibi olarak iş kurmalarına olanak tanıyan vizelerdir. Bu vize sayesinde İngiltere vizesi alabilir, İngiltere’de iş kurabilirsiniz. Bu işten elde edeceğiniz gelirle de İngiltere’de hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Ankara Antlaşması 1963 yılında Avrupa Ekonomi Topluluğu ile Türkiye arasında imzalanan bir antlaşmadır. Bu antlaşma sayesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları oldukça kolay bir biçimde İngiltere’de iş kurma ve yaşama hakkına sahip olabilmektedir. İş kuracak kişinin iyi niyetli olması ve kazandığı parayla hayatını İngiltere’de sürdürmesi yeterlidir.

Vize Süresi ve Şartlar

Ankara Antlaşması vizeleri ilk etapta bir yıllık süreyle verilen vizelerdir. Bu bir süresin dolmasından sonra çeşitli kriterlere bağlı olarak anlaşmanın süresi uzatılmaktadır. Vizede taahhüt etmiş olduğunuz işi kurup kurmadığınıza dair bilgilere bakılacaktır. Yine kazandığınız parayla, İngiltere’de maddi açıdan zorluk yaşayıp yaşamadığınıza da bakılacaktır. Kazandığınız paranın İngiltere’de belirlenen miktardan fazla olması gerekir. İngiltere’de bulunduğunuz süre içerisinde bir adli vakaya karışıp karışmadığınız da vize süresinin uzatılması için gereken kriterler arasında yer alır. Eğer bu kriterler sonucunda bir problem gözükmüyorsa vizeniz 4 yıl daha uzatılır. 4 sene sonunda da kriterler uyuyorsanız, İngiltere’de sürekli oturum iznine sahip olabilirsiniz. Sürekli oturum iznini aldıktan sonra da İngiltere vatandaşlığına başvurabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için en kısa yoldan İngiltere’de yerleşmenin formülü Ankara Antlaşması vizeleridir.

Başvuru İçin Gereken Evraklar

Başvuru süreci, vize onayı alabilmeniz için büyük önem taşır. İstenilen evrakları eksiksiz olarak temin etmek son derece önemlidir. Vize başvuru yaparken, yapmak istediğiniz işi ve planlarınızı da detaylı bir biçimde anlatmak, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması adına size yardımcı olabilir. Firmamız sizinle iş birliği yaparak, eğitim sertifikalarınızı, iş planlarınızı en iyi şekilde hazırlar ve vize memurlarına sunar. Sunum ne kadar iyi olursa, vize memurlarının ikna olma ihtimali o kadar artacaktır.

Firmamız tarafından gerekli olan evrakların listesi size teslim edilecektir. Evrakların tercüme işlemleri yine firmamız tarafından yapılmaktadır. Daha sonra konsolosluktan retina taraması ve parmak izi için gün alınacaktır. Başvurular ortalama olarak 15 iş günü içerisinde konsolosluk tarafından ilan edilmektedir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın