İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusunda İş Tecrübesi Durumunuz Hakkında Genel Bilgiler

İş tecrübesi Ankara Antlaşması vizelerinde oldukça önemli bir konudur. İngiltere’de yapmak istediğiniz iş konusunda daha önce tecrübeniz varsa, başvurunuzda önemli bir avantaja sahip olursunuz.

Yapacağınız iş konusunda önceden tecrübe sahibi olmanız, vize memurunun gözünde başvurunun olumlu sonuçlanmasına neden olabilir. Çünkü işinizde tecrübeliyseniz, yaptığınız işte başarılı olma şansınız ve kazandığınız parayla İngiltere’de geçiminizi sağlamanız o kadar kolaylaşır. Bu da Ankara Antlaşması vizeleri için önemli kriterlerden bir tanesi olduğundan, vize başvurunuzun olumlu geçme ihtimalini fazlalaştırır.

Başvuru Aşaması

İngiltere’de yapmayı planladığınız iş ile ilgili daha önce çalışmış olmak ve para kazanmış olmak, vize memurlarının gözünde oldukça olumlu etki yapacaktır. Bu nedenle başvurunuzu yaparken, tecrübeli olduğunuz bir sektörde iş kuracağınızı belirtirseniz bu size büyük avantaj sağlayacaktır. İster Türkiye’de ister başka ülkede bu işi yapmış olun, vize memurları bunların hepsini değerlendirmeye alacaktır. Ankara Antlaşması vizesi için başvuruda bulunurken, hazırlayacağımız iş planı ve fizibilite raporlarında, başvuruyu yapan kişinin önceki deneyimlerine yer vermek, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması hususunda son derece önemli olacaktır.

Başvuru aşamasında daha önceki iş tecrübelerinizle alakalı evrakları da hazırlamanız başvurunuz için önemlidir. Maaş bordronuz, şirket evraklarınız ve referanslarınız, başvuru evrakları içerisinde yer almalıdır. Bu evraklar başvurunuzun olumlu geçme ihtimalini arttıracaktır.

Yapmak istediğiniz işte bir tecrübeniz yoksa bile daha farklı yollarla başvurunuzun olumlu geçmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin bir süpermarket açmak istiyorsunuz ancak bu konuda bir tecrübeniz yok. Başvurunuzda süpermarketin başında oldukça tecrübeli bir müdür alacağınızı taahhüt ederseniz, yine başvurunuzun onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Önemli olan yapacağınız işin başarılı olacağına dair bilgileri vize memuruna sunmaktır. Vize memurunun sizin başarılı olacağınıza ikna olması gerekmektedir.

Diğer Kriterler

Diğer vize türlerinde olduğu gibi maddi güce de bakılmaktadır. Yapmak istediğiniz işi yapabileceğinize dair göstermek zorunda olduğunuz kaynak bulunmalıdır. Yine eğitim konusu da bu işin içine girer. Yapmak istediğiniz iş ile alakalı diploma ya da sertifika sahibiyseniz, başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali de bir o kadar artacaktır.

Başvuru sonuçları 15 iş günü içerisinde İngiltere Başkonsolosluğu tarafından ilan edilecektir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın