İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İngiltere Akademik Ziyaret Vizesi

İngiltere akademik ziyaret vizeleri, doktora sonrası araştırma programına, akademik amaçlı araştırma ve gözlem yapma gibi sebeplerle İngiltere’yi ziyaret etmek isteyen kişilerin yapması gereken ziyarettir. Akademik ziyaret vizeleri en fazla 1 yıla kadar verilmektedir. Daha uzun süreli akademik ziyaret vizesi bulunmamaktadır.  Bu vize ile İngiltere’de çalışabilmeniz söz konusu değildir.

Ziyaret Şartları

İngiltere Akademik ziyaret vizeleri iki farklı ön koşula bağlı olarak verilmektedir. Bunlardan ilki Türkiye’de aktif olarak bir üniversitenin akademik kadrosu içerisinde yer almaktır. Halihazırda, yüksek lisans ve doktora yapıyor ve bir üniversitenin araştırma görevlisi kadrosunda yer alıyorsanız, akademik ziyaret vizesi alabilirsiniz. Ancak, sadece öğrenci statüsünde yer alıyorsanız, akademik ziyaret vizesi alamazsınız.

İngiltere akademik ziyaret vizeleri başvurusu için ikinci koşul da ücretli izinde yer almaktadır. Başvuru yapacak olan kişinin çalıştığı kurumdan ücretli izne ayrılmış olması zaruridir.

İş Ziyareti ve Akademik Ziyaret

İş ziyareti vizesi ile akademik ziyaret vizesi sıklıkla karıştırılmaktadır. Özellikle konferansa katılacak olan akademisyenlerin hangi vizeye başvurması gerektiği konusu karışmaktadır. İş ziyareti vizesi daha kısa süreli vizelerdir. Akademik ziyaret vizesi ise araştırma yapmak için alınan bir vizedir ve süresi iş ziyareti vizesine göre daha uzundur.

Firmamız size hangi vizeye başvuracağına dair yönlendirmeler yapmaktadır. Almış olduğunuz daveti bize ulaştırarak hangi vizeye başvuru yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Evrak Listesi

Firmamız vize başvurunuz için gerekli olan evrakların listesini çıkartacak ve sizlere teslim edecektir. Temin ettiğiniz evraklar uzmanlarımız tarafından kontrol edilecek ve herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına düzenlenecektir. Ek bir evrak gerektiğinde de tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Evraklar tamamlandıktan sonra, evrakların Türkçe’den İngilizce’ye tercümesi de firmamız tarafından yapılacaktır. Evraklarınız en iyi hale getirildikten sonra retina taraması ve parmak izi için İngiltere Başkonsolosluğu’ndan randevu alınacaktır.

Başvurularınız 15 iş günü içerisinde İngiltere Başkonsolosluğu tarafından sonuçlandırılacaktır. Konsolosluğun yoğunluğuna göre bu sürenin kısalması da söz konusu olabilmektedir. Başvurunuzda dikkat edilecek olan şeyler, ziyaret amacınız ve Türkiye’deki yaşantınızdır. Bu bağlamda evraklarınız incelenerek vize başvurunuz olumlu ya da olumsuz bir biçimde sonuçlandırılacaktır.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın