İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

İngiltere Genel Turist Vizesi

İngiltere genel ziyaret vizesi, İngiltere’yi kısa süreliğine ziyaret etmek isteyen kişilerin alması gereken vizedir. Aile ziyareti, spor etkinlikleri, sanatsal etkinlikler, arkadaş ziyareti gibi ziyaretler için İngiltere genel ziyaret vizesi alınması gerekir.

İngiltere genel ziyaret vizesi süreleri değişkenlik göstermektedir. 6 aylık vize, 1 yıllık bize 2 yıllık vize, 5 yıllık vize ve 10 yıllık vize gibi vizeler mevcuttur. Bu vize süreleri çeşitli şartlara tabidir.

Aldığınız vize süresi 10 yıl bile olsa, yarım yıldan fazla bir süre İngiltere’de kalırsanız vize şartlarını ihal etmiş olursunuz. İngiltere’de ancak kısa bir süreyle bulunabilirsiniz.

Başvuru Süreci

İngiltere vizesi için başvurunuzu yaptıktan sonra, başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Vizenizi değerlendirecek olan memur, ziyaret amacınıza ve Türkiye’deki sosyo ekonomik durumuza bakarak olumlu ya da olumsuz bir karar alacaktır.

İngiltere’yi kısa süreli ziyaret etmek için maddi durumunuzun iyi olması önemlidir. Zira başvurunuz değerlendirilirken maddi durumunuza da bakılmaktadır. Kendi kendinize yetecek miktarda paranız olması vize talebinizin olumlu sonuçlanması için elzemdir.

Evraklar

Firmamız aracılığıyla İngiltere vize başvurusu yaptığınızda, sizden gerekli olan evraklar istenecektir. Bu nedenle size gerekli evraklar listesi verilecek ve bunları temin etmeniz istenecektir.

Temin etmiş olduğunuz evraklar, uzmanlarımız tarafından gözden geçirilecek ve hatasız şekilde başvuru sürecinin gerçekleştirilmesi sağlanacaktır. Ek bir evrak gereksinimi olursa, bu durum da tarafınıza bildirilecektir.

Evraklar tamamlandıktan sonra, tercüme işlemleri tamamen firmamız tarafından yapılacaktır. Türkçe’den İngilizce’ye tüm evraklar çevrilecek ve bu şekilde başvuru yapılacaktır.

Bu aşamadan sonra sizin istediğiniz bir tarihte İngiltere Başkonsolosluğu’ndan randevu alınacaktır. Bu randevu parmak izin ve retina taraması için alınmaktadır.

Başvuru sonuçları ortalama 15 gün içerisinde İngiltere başkonsolosluğu tarafından açıklanmaktadır. Başkonsolosluğun yoğunluğuna göre bu süre daha uzun ya da daha kısa olabilmektedir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın