İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusunda Eğitim Durumunuz Hakkında Genel Bilgiler

Ankara Antlaşması vizesi başvurusundan önce, sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesi de eğitim konusudur. Ankara Antlaşması vizesi almak için belirlenmiş olan minimum bir eğitim düzeyi bulunmamaktadır. Yalnızca eğitim gerektiren bir iş yapacaksanız bu şart aranır. Örneğin bir yazılım üretmek için iş kuracaksanız, yazılım üretebileceğinize dair bir sertifikanız olması gerekmektedir. Bunun haricinde herhangi bir eğitim şartı aranmaz. Ancak yapacağınız işle ilgili bir diploma ve sertifikaya sahipseniz, vize başvurunuzun olumlu geçme ihtimali de doğal olarak artacaktır.

İngilizce Şartı

Ankara Antlaşması vizesi için İngilizce şartı aranmamaktadır. Bunun için belirli bir sınava girmeniz gerekmez. Ancak kurmak istediğiniz işi idame ettirecek kadar bir İngilizce sahibi olmanız gerekir. Örnek vermek gerekirse, muhasebe işiyle uğraşacaksanız iyi derecede bir İngilizce şartı aranırken, bir süpermarket açacaksanız, müşterilerle anlaşabilecek kadar İngilizce bilmeniz yeterlidir. Diğer vize türlerinde, uluslararası alanda kabul gören bir İngilizce bildiğinize dair bir belge almanız gerekirken, Ankara Antlaşması vizesinde buna gerek yoktur. Zira Ankara Antlaşması içerisinde dil bilme şartı aranmamaktadır.

Başvuru Kriterleri

Vize memurları, başvuru dosyanızı bir bütün olarak değerlendirip öyle karar vermektedir. Yani kısaca belirtmek gerekirse, eğitim başlı başına yeterli veya yetersiz değildir. Yine de kuracağınız iş konusunda bir sertifika veya diplomaya sahip olmanız, sizi birkaç adım öne taşıyacak unsurlar arasında yer alır. Ancak eğitim gerektirmeyen bir iş yapacağınız takdirde, herhangi bir sertifika ve diploma sunmanız gerekmeyecektir.

Vize başvurularınız firmamız aracılığıyla yapılacaktır. Firmamız gerekli olan evrakları size sunacak ve siz evrakları temin ettikten sonra bunların çeviri işlemlerini de üstlenecektir. Eğitim konusu son derece önemli olduğundan, almış olduğunuz diplomalar ve sertifikalar da önemli evraklar arasında yer alacaktır. Evraklar tamamlandıktan sonra parmak izi ve retina taraması için İngiltere Başkonsolosluğundan randevu alınacaktır.

Başvuru sonuçları, 15 iş günü içerisinde İngiltere Başkonsolosluğu tarafından ilan edilecektir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın