İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Evli Eşler için Yerleşim Vizesi Başvuruları

Evli eşler İngiltere yerleşim vizeleri, en sık yapılan yerleşim vize başvuruları arasında yer alır. Bu vizeye başvurmak için eşlerin ikisinin de 18 yaşını doldurmuş olması ve resmi nikahlı olmaları gereklidir. Evli eşler İngiltere yerleşim vizeleri de çeşitli kriterlere bağlı olarak verilir. Bu kriterler;İngiltere’de yerleşik olarak ikamet eden eşin yıllık gelirinin minimum 18.600 GBP olması gerekmektedir. Çocuk sayısına göre bu miktar da artmaktadır.
Gelir şartı tek bir kaynakla yerine getirilemediği takdirde ek kaynak da göstermek mümkündür. Hisse senedi, nakit birikimi, kira v.b. gibi kaynaklar da gelir olarak gösterilebilmektedir.

İngiltere’de ikamet eden eş, kendi işinin yapıyorsa, kazandığı parayı gelir olarak gösterebilir. Eğer son zamanlarda kazandığı para bu miktarı karşılamaya yetmiyorsa, son iki senenin ortalama rakamlarına da bakabilir. Eşler kendi işlerinde çalışıyorlarsa, iş yerleri ile alakalı evrakları eksiksiz bir biçime başvuru yaparken teslim etmelidirler.
İngiltere’de ikamet eden eş, maaşlı bir işte çalışıyorsa, 6 aylık gelirinin 18.600 GBP olması gerekmektedir. Bu geliri ispatlayabilmek için iş yerinden maaş bordrosu alınmalıdır.

Faiz gelirleri ile de maddi şartları yerine getirmek mümkündür. Nakit birikiminize işleyen yıllık faiz miktarı ile de gelir gösterme şansına sahipsiniz. Bunun için İngiltere’de ikamet eden eşin banka hesabı kullanılabilir. Bunu ispatlayacak evrakların da alınması gerekir. Firmamız en iyi şekilde vize başvurusu yapabilmek için, bu evrakları sizler için hazırlayacaktır.

İngiltere’ye yerleşebilmek için dil bilgisinin de olması zaruridir. Eşlerden birinin mutlak suretler Ortak İngilizce Dilbilim Düzeyi’ne göre A1 seviyede olmalıdır. Bu sonucun uluslararası alanda kabul gören bir sınav sonucunda neticelendirilmesi gerekmektedir. Bu şartı sağlayan bir takım muafiyetler de mevcuttur. Örneğin ana dili İngilizce olan bir ülkenin vatandaşı olmak direkt olarak muafiyet sağlayacaktır.

Firmamız bu konuda da size yardımcı olmaktadır. En uygun fiyatlarla, dil bilgisi sınav başvurularınızı yapabilir ve İngiltere vizesine başvurabilirsiniz. Sınav kayıtlarıyla tamamen firmamız ilgilenmektedir ve yapılacak olan hiçbir işlemden ek bir ücret talep edilmemektedir.

    Ücretsiz Vize Bilgi Alma Formu

    Vize Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?

    Yurtdışı vize başvurularınızla alakalı detaylı bilgi edinmek ve vize süreçlerinizin firmamız tarafından takip edilmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bize Ulaşın