İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda Vize Danışmanlık / Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri

Genel Sorular

Harçsız öğrenci pasaportu nedir?

10 Şubat 2016 tarihinli Resmi Gazete’de yayınlan karara göre 25 yaş altındaki öğrenciler okul ile alakalı bir sebep göstermeksizin harç ödemeden pasaport çıkartabiliyorlar. Bu pasaportun tek farkı harçsız alınabilmesi. Rengi ve diğer tüm özellikleri klasik pasaportla aynı. Pasaport için harç ödenmese de 2019 yılı için 133TL DEFTER BEDELİ ödemesi gerekir. Öğrenci pasaportunuzun süresi bitince içindeki vizeler iptal olmaz. Harçsız pasaportunuzdaki vizeler geçerliliklerini korurlar. Seyahat ederken eski pasaportu ve yeni güncel pasaportunuzu yanınızda taşımalısınız.

İngiltere Vizesi Hakkında Merak Edilenler

İngiltere vize başvurularında sponsorum emekli olan babam olursa hangi belgeleri dosyama eklemem gerekir?

İster öğrenci olarak isterseniz de turist olarak İngiltere'ye gidin, kendi maddi durumunuz seyahat masraflarınızı karşılayacak kadar güçlü değilse bir sponsor göstererek vize başvurusu yapabilirsiniz. En mantıklı ve vize çıkma ihtimali en yüksek olan babanızın sponsor olmasıdır. Babanız size sponsor olacaksa; emekli maaşının son 4 aylık banka hesap dökümünü banka onaylı olarak dosyanıza eklemeniz gerekir. Babanızın üzerine tapu ve araç ruhsatı varsa onları da mutlaka ekleyiniz. Babanızın varsa ek gelirini gösteren evrakları da eklemenizde fayda vardır. Ayrıca babanızın size sponsor olduğuna dair İngilizce olarak yazılmış bir sponsorluk yazısı alıp imzalatarak dosyanıza koymalısınız.

2 yıllık İngiltere vizesine başvurunca 2 yıl değil de 6 aylık vize verirler mi? Ödediğim vize ücreti farkını geri alabilir miyim?

Öncelikle paylaşmamız gerekir ki 2 yıllık vizeye ilk seferde başvurmayın. 2 yıllık İngiltere vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz reddedilir ise yatırmış olduğunuz vize ücreti de yanar. Eğer 2 yıl değil de 6 aylık bir vize verirlerse aradaki ücret farkını size geri ödemezler.

Amerika Vizeleri Hakkında Merak Edilenler

Amerika vizleri hakkında sorular?

Empty section. Edit page to add content here.

Kanada Vizeleri Hakkında Merak Edilenler?

Kanada vizesi kaç günde çıkar?

Empty section. Edit page to add content here.